Martin Kadrnožka - Počítačová kriminalita, pirátství a kyberšikana

Z Wiki PedF UK
Verze z 19. 1. 2016, 04:57; 77873402 (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Autor
Martin Kadrnožka


Název
Počítačová kriminalita, pirátství a kyberšikana.


Věková skupina
Studenti 1. ročníku střední umělecké školy a odborného učiliště.


Cíle
Žáci se naučí kooperativnímu řešení problému, cílem zde bude rozvoj kompetence žáků spolupracovat on-line, za podpory digitálních technologií. Žáci se naučí získávat z dostupných zdrojů informace o dané problematice. Žáci dokáží interpretovat vlastní názory a myšlenky.


Použité technologie, technické vybavení a pomůcky
PC/NTB připojený k internetu, internetový prohlížeč, mobilní zařízení k pořízení multimediálního obsahu. PowerPoint pro vytvoření prezentace a sumarizaci výsledků. Skype pro komunikace s vyučujícím a spolužáky.


Postup
Studenti jsou rozděleni do skupin po třech. Jeden student z každé skupiny se stane „kameramanem“, který zaznamená průběh plnění zadaného úkolu během dvou vyučovacích hodiny. V závěru hodiny tento student svůj záznam odprezentuje ostatním spolužákům. Skupiny mají mezi sebou povolenou komunikací pouze pomocí Skype, jiný druh komunikace nesmí použít. Záznam je možné zachytit na mobil, foťák, nebo kameru. Postačí krátké videoklipy z průběhu celého pracovního bloku, které po skončení student odevzdá vyučujícímu. Důležité je zachytit, nejen to co se odehrává na monitorech PC, ale i samotnou práci studentů, zvuková stopa pro tento úkol není podstatná. Všichni zletilí studenti či rodiče nezletilých studentů podepsali souhlas s poskytnutím fotografie/videa, ke standartním účelům a k propagaci školy. Výstupem tohoto úkolu bude online dokument, do kterého se v průběhu hodiny zaznamenají postřehy, důležité a užitečné internetové odkazy, případně obrázky. Všichni studenti mají plná práva na úpravu dokumentu.


Hodnocení a komentáře
Díky stanovištím po celé škole docházelo k laxnímu přístupu a absolutní zahálce. V několika případech dokonce nebylo ani co hodnotit, bohužel se jedná o ojedinělé případy, které dokáží narušit kompletní chod celé výuky.


Video