Martin Trefný - Vytváření společného blogu

Z Wiki PedF UK
Přejít na: navigace, hledání

Autor

Martin Trefný

Název

Videodokumentace on-line spolupráce žáků za pomoci digitálních technologií Věková skupina Žáci 2. stupně základní školy (12-15 let)

Cíle

Žáci se naučí kooperativnímu řešení problému, cílem zde bude rozvoj kompetencí žáků spolupracovat on-line za podpory digitálních technologií. Bude pořízena dokumentace tohoto postupu od zadání problému až po následné vyřešení s akcentem na jeho průběh. Použité technologie, technické vybavení a pomůcky Komunikační hw připojený k internetu, webový prohlížeč. Digitální kamera (případně kamera v mobilním zařízení), sw pro střih. Google Disc, Google Docs, portál www.WordPress.com

Postup

Úkolem žáků bylo založit společný blog skupiny Informační technologie. Jednalo se vytvoření blogu na portálu WordPress.com, zvolení layoutu, šablony vzhledu a doladění jazykové lokalizaci blogu do češtiny. Dále měli vytvořit úvodní stránku a vyzkoušet funkčnost blogu. Hodnocení a komentáře


Video metadata

• Mgr. Martin Trefný

• 15. 1. 2016

• Vytváření společného blogu

• Creating a common blog

• Aktivita probíhala týden v průběhu ledna 2016

o Diskuse – účel, platforma, layout, vzhled

o Výběr šablony, nastavení rozvržení

o Příprava obrázků

o Vytvoření obsahu Úvodní stránky a příspěvku

• Název předmětu - Informační technologie

Short summary in English

Students cooperate in creating a common blog using online tools.


What have we done

Students of information technology subject created a common blog for sharing results of their work and for communication with others who are interested in information technlology.


How did we do it

Students in an online discussion worked out details of project of their common blog creation. Subsequently, they have created a blog through collaboration using online tools. Students opened the free account on WordPress.com, was preparing the necessary materials and have worked on starting a blog.

== Why did we do it this way ==

I choos Online collaboration because a project like this requires much more time than lessons offer. One of main reasons was the fact, I wanted students to try online collaboration in real work. Finaly, it seemed that this choice brought to students a lot of motivation.

Video