Fotopříběh: Porovnání verzí
Řádka 18: | Řádka 18: | ||
== Postup == | == Postup == | ||
− | Žáci se rozdělili do pracovních skupin, ve kterých se rozhodli pro téma fotopříběhu. Téma pomocí myšlenkových map si ujasňovali a rozpracovávali a hledali dílčí témata a obsahy, které by mohly být součástí fotopříběhu. Po ujasnění tématu žáci ve skupinách pořizovali fotografie, které dle potřeby upravovali. Upravené fotografie sestavili do fotopříběhu a případně doplnili průvodním textem. | + | Žáci se rozdělili do pracovních skupin, ve kterých se rozhodli pro téma fotopříběhu. Téma pomocí myšlenkových map si ujasňovali a rozpracovávali a hledali dílčí témata a obsahy, které by mohly být součástí fotopříběhu. Po ujasnění tématu žáci ve skupinách pořizovali fotografie, které dle potřeby upravovali. Upravené fotografie sestavili do fotopříběhu a případně doplnili průvodním textem. Učitelův zásah do procesu tvorby byl minimální. |
+ | |||
+ | == Hodnocení a komentáře == | ||
+ | Hodiny informatiky byly pojímány jako čas na konzultace a podporu a řešení problémů žáků, se kterými se setkali. Žáci a žákyně byli motivováni, aby na úkolu pracovali mimo hodiny informatiky. Na vysledcích práce bylo velice znát, které skupiny se věnovali úkolu i mimo hodiny informatiky, a které většinu práce "odbyli" v hodině. Takže se kvalita výsledných produktů pohybovala od vhodně zvoleného tématu, pěčlivě nafocených a upravených fotografií a vhodně zvoleného komentáře k fotografiím ve fotopříběhu až po nepříliš vydařený výběr tématu, nekvalitně nafocené, neupravené |
Verze z 2. 1. 2016, 14:11
Obsah
Autor
Stanislav Havlík
Název
Videodokumentace on-line spolupráce žáků za pomoci digitálních technologií
Věková skupina
Žáci a žákyně sedmého ročníku; 12 - 13 let.
Cíle
Žáci se naučí kooperativnímu řešení problému, cílem zde bude rozvoj kompetencí žáků spolupracovat on-line za podpory digitálních technologií. Bude pořízena dokumentace tohoto postupu od zadání problému až po následné vyřešení s akcentem na jeho průběh.
Použité technologie, technické vybavení a pomůcky
Komunikační hardware připojený k internetu, webový prohlížeč. Technologie na přizování fotografického digitalního záznamu (digitální kamera, tablet, mobilní telefon).
E-mailová schránka, webová aplikace na tvorbu myšlenkových map (Spiderscribe), webová aplikace na úpravu fotografií (Picmonkey), webová aplikace na vytváření fotopříběhů (Thematic)
Postup
Žáci se rozdělili do pracovních skupin, ve kterých se rozhodli pro téma fotopříběhu. Téma pomocí myšlenkových map si ujasňovali a rozpracovávali a hledali dílčí témata a obsahy, které by mohly být součástí fotopříběhu. Po ujasnění tématu žáci ve skupinách pořizovali fotografie, které dle potřeby upravovali. Upravené fotografie sestavili do fotopříběhu a případně doplnili průvodním textem. Učitelův zásah do procesu tvorby byl minimální.
Hodnocení a komentáře
Hodiny informatiky byly pojímány jako čas na konzultace a podporu a řešení problémů žáků, se kterými se setkali. Žáci a žákyně byli motivováni, aby na úkolu pracovali mimo hodiny informatiky. Na vysledcích práce bylo velice znát, které skupiny se věnovali úkolu i mimo hodiny informatiky, a které většinu práce "odbyli" v hodině. Takže se kvalita výsledných produktů pohybovala od vhodně zvoleného tématu, pěčlivě nafocených a upravených fotografií a vhodně zvoleného komentáře k fotografiím ve fotopříběhu až po nepříliš vydařený výběr tématu, nekvalitně nafocené, neupravené